Workshops

Hayalini Yarat, Yaşam Sende

25 Haziran 2020

Pandemi öncesi hayat nasıldı hatırlıyor musunuz? Ya şimdi nasıl? Normal tanımının ne kadar da değişken olabileceğini öğreniyoruz tüm insanlık olarak. Bu yeni dönemde, binlerce kilometre ötemizde, başka kıtada yaşayan sıradan bir insana ne kadar çok şeyimizin bağlı olduğunu öğreniyoruz.

Bu dönemde tüm dünyanın yaşamak ve alışmak zorunda kaldığı izole yaşam, dönemsel karantinalar, sevdiklerinden uzak kalmak, çocukluğumdan beri benim hayatımın bir parçası. Bu hayat bana, önce belirsizlikle baş edebilmeyi, sonra da an’da kalabilmeyi öğretti. Böylelikle her şeyi olduğu gibi kabul edip hayallerime odaklanabildim.

Hayatımın bir parçası olan kronik rahatsızlıklarımı, tüm yaşadıklarımı, daha iyisini yapabilmek ve hayallerimi yaratabilmek için bir fırsat olarak gördüm hep. Her koşulda gücünü eline alıp motivasyonu yüksek tutmanın başarının anahtarlarından biri olduğunu öğrendim. Kendinden memnun olmanın asıl mutluluk olduğunu öğrendim. Düşüncelerimi kâğıda, duygularımı ebruya döktüm. Hayallerini yaratma fırsatları olsun diye binlerce çocuğa el uzatanlarla kol kola oldum.

İş hayatımdan sosyal sorumluluk alanına, kitaplarımdan adıyla onurlandırıldığım sanatıma kadar her şey önce hayal etmekle başladı. Şimdi, tüm bu içsel dönüşüm yolculuğumu, hayatın bana öğrettiklerini, keşfettiklerimi daha çok paylaşma vakti.

İşte “Hayalini Yarat, Yaşam Sende” Atölyesi de böyle doğdu. Bu atölyede sizlerle, iş dünyasıyla, bir araya geliyor, farklı durum ve sorunlara bakış açılarını sorgulayarak kurumunuza ve çalışanlarınıza özel bir içsel yolculuk deneyimi paylaşıyorum.

Şimdi, herkes için, bahaneyi bırakıp Hayalini Yaratma vakti…

Ebru Uygun

Bunlar da ilginizi çekebilir